Çarşamba, Ekim 20, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Ozon yağının faydaları kuru öksürüğü bile geçiriyor!

  Ozon yağı nedir? Ozon yağının faydaları nelerdir? Yüksek derecede antioksidan etkisi olan bu yağ hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik!

  Hepinizinde bildiği gibi ozon dünyamızı güneş ışınlarından koruyan bir tabakadır. Gökyüzünün mavi olmasını sağlayan bu tabaka, havada gaz halinde dolaşan bir maddedir. Ozonu vücudumuza almamız ancak ve ancak oksijen yoluyla gerçekleşmektedir. Ozon gözle görülemeyen elle tutulamayan bir maddedir. Peki bu gaz tutulamamasına rağmen nasıl elde edilir? Ozon yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? İşte ozon yağı hakkında tüm merak edilenler!

  OZONU VÜCUDA ALMAMIZ OKSİJEN ARACILIĞI İLE GERÇEKLEŞİR 

  Ozonu depolamak mümkün değildir. Havada gaz halinde dolaşan bir maddedir. Ozonı vücuda almamız oksijen aracılığı ile olmaktadır. Genellikle havanın temiz olduğu dağ ve deniz kenarlarında alırız. Ozon yağının içerisinde yüksek derecede antioksidan bulunmaktadır. Bazı ülkeler ise bu yağı kullanmak için özel tesisler üretmişlerdir. Özelliklede bu tessilerde cilt bakımı yapılmaktadır.

  ZEYTİNYAĞI, SUSSAM VE BUĞDAY YAĞININ KARIŞIMI OZON YAĞINI ORTAYA ÇIKARIYOR

  Zeytinyağı, susam, jojoba ve buğday yağlarının karışımı ile elde edilir. Ancak bu yağların en saf halleri olmalıdır. Çünkü fotosentez etkisi ile bu besinlere ozon yer eder. Bunun sayesinde de ozon yağı yapılır. Zeytin yağının içerisine sinen ozon koyulaşmaktadır. Bu da zamanla jel kıvamını almaktadır.

  AĞIZ İÇERİSİNDE ÇIKAN AFTLARI TEDAVİ EDER 

  Ağızda ortaya çıkan aftların tedavisinde kullanılmaktadır. İltihabı kurutarak yarayı iyileştirmektedir. Aynı zamanda gargara olarakta kullanılabilir. Diş ve diş eti hastalıklarının riskini de azaltmaya yardımcı olmaktadır.

  EKLEM VE KEMİK AĞRILARINA İYİ GELMEKTEDİR 

  Kaslar ile ilgili yaşanan problemlerde tedavi etmeye yardımcı olur. Özellikle de kas yırtılması ya da gerilmesi gibi durumlarda kasın gevşemesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kemik ve eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

  CİLDİN PÜRÜZSÜZ OLMASINA YARDIMCI OLMAKTADIR 

  Cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle karaciğerde yağlanması olan kişilerde ortaya çıkan sivilce ve akne problemlerini gidererek, cilt yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

  KURU ÖKSÜRÜĞÜ KISA SÜREDE GEÇİRİYOR 

  Gögüs ağrısı problemi çekenler için birebirdir. Masaj yaparak uygulandığında kısa süre içerisinde yancıt vermekte ve tedavi etmektedir. Kuru öksürüğü de aynı zamanda kısa süre içerisisnde tedavi etmektedir.

  KEPEKLENMEYİ ÖNLÜYOR 

  Ozon yağı aynı zamanda saçlarada çok iyi gelmektedir. Saçta meydana gelen kepeklenmeyi ve yara gibi oluşumları tedavi etmektedir.

  UYKU PROBLEMİ ÇEKENLER İÇİN ÖNERİLİYOR 

  Uyku problemi çekenler için birebir olan bu yağ gece yatmadan önce boyun bacak ve yüz bölgesine uygulandığında rahat bir uyku çemenize yardımcı olacaktır.

  TIRNAK MANTARINI TEDAVİ EDİYOR 

  Toplumun yüzde 30’unda görülen bir rahatsızlık olan tırnak mantarının tedavisinde de kullanılıyor. Tırnak mantarı genetik ve çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Tırnak kaybı yaşamak istemiyorsanız mutlaka ozon yağını denemelisiniz. Yapmanız gereken tek şey ozonu tırnağa sürüp streçlemek ve yarım saat beklemek olacak. TIrnağınızın kısa süre içerisinde iyileştiğini fakr edeceksiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN