Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Para harcamadan evde geçirilecek romantik bir gün için öneriler

  Paranız yetse bile dışarıda gerçekleştireceğiniz buluşma istediğiniz kadar romantik geçmeyebilir. Hem unutmayın, romantik bir geceyi tamamlayacak ‘ateşli’ dakikalar için de ev ortamı her zaman daha uygun.

  Romantik buluşmanıza ilk adımı ona ‘Senin için yemek yapacağım’ teklifiyle atın. ‘Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer’ sözünü doğrularcasına bu teklifinize büyük bir mutlulukla cevap verecektir.

  • Evinizin temiz ve düzenli olmasına özen gösterin. Kırmızı bir ışık alarak her hangi bir masa lambanıza takabilir evi loş bir şekilde ışıklandırabilirsiniz. Kırmızı dikkat çeken ve merak uyandıran bir renktir.
  • Sadece özel davetlerde kullandığınız kadehler, mumlar, masa örtüsü ve mindeler bu özel gece için kullanılabilir. Vazonuzu çiçeklerle donatmayı, fonda romantik bir müzik çalmayı ihmal etmemelisiniz. Birkaç küçük dokunuşla evinizin inanamayacağınız kadar romantik bir atmosfere kavuştuğunu göreceksiniz.

  Peki hayallerinizin gecesi için ne yemek pişirmelisiniz?

  • Daha önce hiç denemediğiniz bir yemeği pişirmek iyi bir fikir değil. Tabii, her zaman pişirdiğiniz bir yemekten farklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Mesela geceyi bir spagettiyle geçiştirmeyin. Her ne kadar sosunu özel olarak hazırladığınızı iddia etseniz de… Ne de olsa bu özel bir gece. Evdeki randevunuz için kırmızı et türü bir yemek ve tabii yanında da kırmızı şarap iyi bir seçim olabilir. Romantik bir tatlı servisini de unutmamalısınız. Çikolatalı fondü, fazlasıyla romantik ve sıcak duygular yaratabilecek bir tatlı seçimi.
  • Ev ve yemekler hazır, peki ya siz? Mutfakta yemek hazırlamaktan perişan olmuş halinizle karşılamayacaksınız onu, değil mi? Şu özel davetler için ayırdığınız, ama eşinizle ya da sevgilinizle baş başa olduğunuzda giymeye kıyamadığınız elbiseniz ne güne duruyor? En güzel giysinizi arkadaşlarınıza saklamak yerine eşiniz için giymenizi tavsiye ediyoruz. Abartılı olmayan güzel bir makyaj ve şekillendirilmiş bir saçla hazırlanın geceye. Ardınızda hoş kokulu bir rüzgar bırakmak için sürün parfümünüzü.

  Bu özel buluşmayı, gerçekleştireceğiniz romantik akşam yemeğinin ardından eğlenceli hale getirmeye ne dersiniz?

  Eski videolar ile fotoğraflara bakın

  Düğün videonuzu, çocukluğunuzda çekilmiş bir videoyu veya mezuniyet videosunu izlemek, inanın sandığınızdan çok eğlenceli olacak. Buna bir de eski fotoğraf albümlerini karıştırmayı eklerseniz, epey güleceğiniz garanti… Belki bu nostalji biraz hüzün de getirebilir, ama bu hüznü birlikte yaşamak da hoş olmaz mı?

  Oyun oynayın

  Bugüne kadar hep kaçmış olabilirsiniz ama bu defa kendinizi rahat bırakın ve iskambil oyunları, scrabble ya da video oyunlarından zevk almaya bakın. Çoğumuz bu oyunlardan sadece erkeklerin hoşlandığını düşünsek de aslında baş başa oynanan her oyun, bize de eğlenceli dakikalar vaat ediyor.

  Evde sinema seansı

  Bu özel gece için birkaç DVD satın alın ya da kiralayın. “Aşk Engel Tanımaz”, “Lolita” ve “Annem Hakkında Her Şey”, bizim tavsiye ettiğimiz, hoş zaman geçirmenizi sağlayabilecek filmlerden bazıları. Yanında patlamış mısırla film izleme keyfinizi taçlandırmak da size kalmış!

  Evde piknik yapın

  İçine sizin ve partnerinizin en sevdiği yiyecekleri doldurduğunuz piknik sepetini yere sereceğiniz bir battaniyenin üzerine koyarak piknik keyfi yaşayabilirsiniz. Ya da şahane yiyeceklerle dolu piknik sepetiyle yatakta zaman geçirebilirsiniz.

  Dans edin

  Kim demiş dans etmek için bir gece kulübüne ihtiyaç olduğunu? Fonda çalacağınız dans müziği ve evin salonunda boş bir alan yeterli bunun için.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN