Pazar, Ekim 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Sarı karpuzun faydaları nelerdir doğal mı?

  Sarı karpuzun faydaları nelerdir? Sarı karpuz neye iyi gelir? Sarı karpuz doğal mı? Her ne kadar nadir bilinse de sarı karpuzun faydaları dudak uçuklatıyor!

  Sarı karpuzun faydaları nelerdir? Sarı karpuz nerede yetişir? Sarı karpuz neye iyi gelir? Sarı karpuz doğal mı? Doğadan tükettiğimiz meyveler arasında sağlık sorunlarına karşı kalkan görevi gören en etkili meyvelerden biridir. İşte görünümü ile merak ettiren sarı karpuzun faydaları…

  Doğanın şifalısı sarı karpuzu şu saatten sonra bilmeyen kalmayacak! Özellikle Çin’de bolca tüketilen sarı karpuz şifasının yanı sıra lezzetiyle de damak çatlatıyor.

  60 yıl öncesine kadar Anadolu’da yetiştirilen sarı karpuzun üretimi uzun bir süre durmuş, lezzeti unutulmaya yüz tutmuşken şimdilerde Burdur’da yetiştirilmeye başlandı. Çinlilerin favori meyvesi olan sarı karpuz, bağırsak kanserini önleyici özelliğe sahip.

  İyi bir lif kaynağı olan sarı karpuz bağırsak hareketlerini düzenler ve bu karpuzun çekirdekleri bağırsak kanserini önlemede önemli bir rol oynar. Aynı zamanda çekirdek içinde bulunan cucurbocitrin isimli madde, kan basıncını düşürür ve böbrek fonksiyonlarını düzenler.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN