Sarışınlara Özel Makyaj Önerileri

1
18

Saçlar sarı olunca frapan görünmemek elde değil, peki hem doğal hem dikkat çekici görünmek için hangi tonları seçmeli?

Eğer sarışın bir kadınsanız dikkat etmeniz gereken ilk şey hafif ve yumuşak tonları kullanmak olacaktır. Özellikle yanaklarınızda ve dudaklarınızda uçuk pembe ve şeftali oldukça güzel duracaktır. Eğer kırmızı ruj kullanmayı seven bir sarışınsanız, makyajınızın fazla ağır olmamasına özellikle özen göstermelisiniz.

Günlük makyajınızın hafif olması özellikle çok önemli! Ten renginiz açık olduğu için biraz abartıya kaçmak bile sizin için fazla olabilir. Bu sebeple uçuk renkleri ve doğal tonları kullanmayı tercih etmelisiniz.

Makyaj Olduğu Belli Olmasın

Arkadaşlarınızla buluşmaya giderken ya da ofise giderken, uygulayabileceğiniz hafif bir makyaj için ihtiyacınız olanlar; pembe veya bej tonlarında bir far, yine pembe tonlarında bir allık ve dudak renginize yakın bir ruj. Böylece neredeyse makyaj yaptığınız belli bile olmadan, bakımlı ve güzel görünebilirsiniz.

Rimel Tonları…

Günlük kullanım için rimel seçiminizi yaparken siyah rimelleri değil, fazla koyu olmayan kahverengi tonlarını tercih etmelisiniz. çünkü siyah rimel, özellikle açık renk makyaj ve sarı saçlarla çok baskın görünebilir.

Gece Makyajı İçin…

Gece makyajı içinse, gri ya da Gümüş tonlarını kullanabilirsiniz. Açık gri tonlarında bir farı göz kapağınıza ve üst kısmına uygulayabilir, daha koyu tonlarda bir gri farla da hafif gölgelendirme yapabilirsiniz. Gözünüzün altına da, buğulu bakışlar yaratmak için, Gümüş tonlarında bir kalem kullanmayı deneyebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için hafif koyu pembe bir allık ve doğal tonlarda bir rujla da makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Gece makyajınız için siyah rimeli tercih etmenizdeyse bir sakınca bulunmuyor.

Göz Rengine Göre Far

Eğer sarışın mavi gözlüyseniz göz makyajınızı yaparken açık gri, Gümüş ya da hafif mavi tonları, kahverengi gözlüyseniz kahve ve mürdüm tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızın saç renginizden bir iki ton koyu olması çok daha anlamlı bir ifadeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Dolayısı ile kaş renginizden bir iki ton koyu bir kaş kalemiyle kaşlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Sarışınlara Özel Makyaj Önerileri"

avatar
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
hatice ş
Ziyaretçi

bende tam sarışın olmuşken üstüne tam oldu…. küçük gözlerde aslında göz kapağı olmayanlarda nasıl bır uygulama olur kı?