Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Sevgilinize istediğinizi yaptırmanın 5 yolu!

  Aşk hayatı, karşılıklı isteklerin çakışmasına ve bazen de inatlaşmalara gebe… Peki sevgilinizin sizin isteklerinize pek yer vermediğini düşünüyorsanız, neler yapmalısınız?

  Sevgilinize istediğinizi yaptırmanın 5 yolu!
  Sevdiğiniz erkeği istediğiniz bir şeyi yaptırma konusunda zorlayabilir, üzerinde baskı kurabilir ve hatta tatlı tatlı tehdit edebilirsiniz. Fakat bu yöntem, kolaya kaçmanız anlamına gelir ve uzun vadede artık sonuç vermemeye ve partnerinizin size karşı yavaş yavaş öfkelenmesine neden olabilir. Hayatınıza anlam katan, sevdiğiniz adama istediğiniz bir şeyi yaptırmak için normalden biraz daha akılcı olmanız da yarar var… Womenist, birkaç taktik vermeye hazır. Bu taktikleri geliştirmekse size kalmış!

  Kibar ve içten olmak yetebilir…

  Bir erkek için her zaman değil ama bazen ‘sizin isteklerinizin yerine geliyor olması’ onun için oldukça tatmin edici olabilir. Dolayısı ile sizi her zamankinden biraz daha fazla önemsediğini hissettiğiniz zaman dilimlerinde, isteklerinizi ona önce kibarca ve içten bir şekilde söylemeyi deneyin. Örneğin bulaşıklar lavaboda iki gündür bekliyor ve o elini hala sürmemekte kararlıysa, ona ilk önce kibarca ‘hayatım bulaşıklar çok birikti, bana yardımcı olup üstesinden gelebilir misin?’ diye sorabilirsiniz. Tatlı dilin ne kadar güçlü olduğunu biliyorsunuz…

  Egosunu artırmaya ne dersiniz?

  Sevgilinize istediğiniz bir şeyi yaptırmanın bir başka yolu da ‘egosunu artırmak’. İsteklerinizi dile getirmeye başlamadan önce;  ‘sen bu işi güzel beceriyorsun’ , ‘bu işi en iyi sen yaparsın hayatım’ , ‘iyi ki sen varsın da….  ‘  gibi cümlelerle giriş yapmak, sevgilinizin o istediğiniz şeyi yapma ihtimalini kesinlikle artıracaktır. Kendini önemli ve değerli hissetmesi oldukça önemli!

  Zamanlama da oldukça önemli

  Ondan bir şey isterken, ‘ne zaman’ istiyor olduğunuzu da önemsemeniz gerekiyor. Morali bozuk ve aşırı yorgun olduğunda fazla talepkar olmamanız da yarar olduğunu zaten biliyorsunuz. Ama bazen de onun hayatındaki spesifik şeylere de dikkat etmeniz gerekebilir. Bunun için en kolay yol, -hele hele bir de ondan istediğiniz zor bir şey ise- sosyal medyadaki hesaplarına bir göz atmanızda fayda var. ( Tuttuğu takım maçını kaybettiği için birileriyle atışmakta mı? Paylaştığı cümleler, resim ve videolar iç karartıcı mı? Moralinin bozuk olduğunu mu gösteriyor? ) Tabii her şey sosyal medya demek de değil, belki de kullanmıyor bile olabilir… İsteklerinizi ona söylemeden önce; ailesi, arkadaşları ve iş yerindeki kişilerle herhangi bir problemi olup olmadığından, canının maddi ve manevi anlamda bir şeylere sıkılıp sıkılmadığından da emin olmalısınız.

  Sizin isteğiniz, aslında biraz da onun istediği olsun!

  Ondan isteyeceklerinizi, kesinlikle ‘onun da isteyeceği şeylerden seçin’ demiyoruz! Sadece, istediğiniz bir şeyi yapmasını sağlarken; onu, aslında bu vesileyle onun da isteklerinin gerçekleşebileceğine, bu durumdan çıkar sağlayacağına inandırmaya çalışabilirsiniz. Bakmayın erkeklerin maço tavırlar sergilediklerine, aslında onlar da yönlendirilmek istiyor, hem de her alanda! Neyse, biz konumuza dönelim. Örneğin, yazın sonuna doğru birlikte bir yurt dışı tatili yapmaya karar verdiniz. O Akdeniz sahillerine inmek, Malta’da, Yunan Adaları’nda olmak istiyor, siz de hiç görmediğiniz Londra’yı düşlüyorsunuz. O, plaj ve deniz hayali kurarken siz ise aklınızdan sis, yağmur, biraz Harrods, biraz Shoreditch , tiyatro ve enfes yemekleri geçiriyorsunuz. Futbol seven sevgilinize İngiltere’de Premier League’in yani futbol liginin başladığını ve birlikte maça gidebileceğinizi söylerseniz, hava alanına sizden önce gideceğinden hiç şüpheniz olmasın. Tabii bu ekstrem bir örnek ama özetle, isteklerinizden onun da çıkar sağlayabileceği gerçeğini görmezden gelmeyin…

  İstekte bulunacağınız saat dilimine de dikkat edin

  Sevgilinize isteklerinizi yaptırmak içinde bulunduğu psikolojik durumu önemsemeniz gerektiğini, zamanlamanın bu anlamda önemli olduğunu belirtmiştik. Sevdiğiniz adam eğer ortalama bir gün geçirdiyse, ondan bir şeyler istemeniz için en uygun saat dilimi akşam üzeri 6 ila 7 arası. Bunu, 2010 yılında meşhur ilaç firması Bayer’in erkeklerin vücut saati ile ilgili yaptırdığı araştırmanın sonuçları söylüyor!

   

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN