Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Stil Sahibi Kadınlara Özel Aksesuarlar

  Detaylarla estetiği yakalamakta usta olan kadınlar, son yıllarda güçlü duruşları ve güzellikleriyle erkek egemen iş dünyasını da değiştirmeye başladılar. Siz de iş dünyasında tarzınızdan ödün vermeden sağlam bir duruş sergilemek istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz bu aksesuarlara bir göz atın.
  Ajanda stil

  Randevularınızı kaçırmamak ve iş hayatınızı düzene oturtabilmek için mutlaka bir ajandanız olmalı. Bunun için Smythson ya da Filofax’ın deri ajanda alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz.
  Cep Telefonu
  Ofisinizde olmadığınız zamanlarda bile gelen maillere hemen dönüş yapabilmek ve işinize ne kadar hakim olduğunuzu gösterebilmek için mutlaka bir Iphone’nunuz ya da Blackberry’niz olmalı. Teknolojiyi yakından takip ettiğiniz imajını sağlamlaştırmak için telefonunuzun son model olması da büyük önem taşıyor.
  Defter
  Katıldığınız toplantılarda alacağınız notları şık bir deftere almak istemez misiniz? Elbette istersiniz çünkü yaptığı işe estetik katmak kadının doğasında var
  Dolma kalem
  Yaptığınız başarılı işlerin altına imzanızı atarken, iş dünyasının önde gelen isimlerinin tercihi olan Cartier ya da Montblanc marka bir dolma kalem kullanarak, hedeflerinize ulaşmak konusunda ne kadar iddialı olduğunuzu gösterebilirsiniz.
  Evrak çantası
  Haftanın en az beş günü yanınızdan ayırmayacağınız evrak çantanızın şık olması kadar dayanıklı olması da büyük önem taşıyor. Bunun için Hermes’in ya da Tod’s’un deri evrak çantası modellerinden birini tercih etmeniz sizin için çok daha doğru olacaktır.
  Gözlük
  Bilgisayar başında geçen uzun iş saatleri er ya da geç göz problemleri yaşamanıza neden olacaktır. İyisi mi siz şimdiden Ray-Ban’in ya da Persol’ün hem oldukça seksi hem de kişiye ciddiyet katan optik gözlüklerinden bir tane edinin.
  iPad kılıfı
  Gündemin nabzını tutan, gelişmelerden haberdar bir iş kadını olmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken en önemli şeylerden biri de iPad. Elbette hiçbir zaman yanınızdan ayırmayacağınız teknoloji harikası tablet bilgisayarınızın kılıfı da en az sizin kadar şık olmalı. Smythson ve Bruno Cuccinelli şıklığınızı tamamlamanıza yardımcı olabilecek markalardan
  Kartvizitlik
  Değiştiremeyeceğiniz ya da değiştirmeniz çok zor olduğu en önemli şey karşınızdaki kişi üzerinde yaratacağınız ilk intibadır. Bu sebeple herhangi bir ortamda tanıştığınız ya da karşılaştığınız birinin elini sıktıktan sonra kartınızı verirken kullanacağınız kartvizitlik büyük önem taşıyor. Tiffany & Co. ya da Cartier marka bir kartvizitlik, sizin işinizi ne kadar ciddiye aldığınızın en önemli göstergelerinden biri olacaktır.
  Kol düğmesi
  Uzunca bir zaman sadece erkeklere özel olan kol düğmeleri, kadınların iş dünyasına adım atmasıyla unisex bir aksesuar haline geldi. Bu sebeple, eğer siz de stil sahibi bir iş kadını olmak istiyorsanız, mutlaka Paul Smith ya da Dolca & Gabbana marka bir kol düğmeniz olmalı.
  Kol saati
  İş dünyasında çok sık duyulan sözlerden biri olan “Vakit, nakittir.” sözü, zamanın ne kadar kıymetli olduğunun en önemli göstergelerinden. Eğer karşınızdaki kişiye zamanın sizin için ne kadar önemli olduğunu şık bir dille anlatmak istiyorsanız, Rolex ya da Hermes marka bir kol saati kullanmayı deneyin.
  Kulaklık
  Gününüzün büyük bir kısmı uzun telefon görüşmeleri yaparak geçiyorsa, bunun sağlığınız için ne kadar büyük bir tehdit olduğunun farkındasınızdır. Aynı şekilde araba kullanırken yaptığınız görüşmeler de sizin için büyük bir tehdit oluşturuyor. Ancak görüşmeleriniz sırasında, Dr. Beats Glam Gaga serisi kulaklıkları kullanarak hem sağlığınızı hem şıklığınızı hem de tarzınızı koruyabilirsiniz.
  Kurşun kalem

  Dönüşü olamayan cümleler yazmak yerine, gerektiği yerde düzeltmeler yapılabileceğine inan esnek düşünce yapısına sahip bir iş kadınıysanız, Graf von Faber Castelle kurşun kalem seti tam size göre!
  Şemsiye
  Yağmuru günlerde toplantınıza yetişmeye çalışırken ya da ofise giderken, şıklığınızdan da ödün vermemek için Alexander McQueen ya da Ralph Lauren marka bir şemsiye kullanabilirsiniz.
  USB
  Bırakın vazgeçilmeziniz olan pırıltılar iş dünyasını da aydınlatsın. Swarovski’nin ya da Swiss Army’nin pırıltılı taşlarla bezenmiş modelleriyle, iş dünyası gözlerini sizden ayıramasın.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN