Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Süpermodel gibi görünmek için bilmeniz gereken 9 madde!

  Cindy Crawford, Christie Brinkley ve Carolyn Murphy mükemmel görünüşlerinin sırlarını ve 30’dan sonra harika hissetmenin tüyolarını paylaştı!

  Hepimiz 40’larımıza geldiğimizde onlar kadar güzel ve çekici kalabilmeyi arzuluyoruz, peki onlar ne yapıyorlar? Yaşlarının çok üstü güzelliğe ve çekiciliğe sahip üç isim güzellik ve bakım sırlarını paylaşıyorlar…

  Güçlü olun!
  Cindy Crawford ilerleyen yaşına rağmen harika görünen vücudunu borçlu olduklarını şöyle anlatıyor “Eğitmenim Sarah Hagaman’la haftada 3 gün evimde çalışıyoruz. Çalışmalarımız klasik egzersizlerden oluşuyor. Power Plate üzerinde hareketlerle çalışıyorum. Bu da bana güç veriyor. Haftasonları yürüyüşe çıkmayı tercih ediyorum. Kendimi çok iyi hissettiriyor.”

  Cildinizi önemseyin!
  Cilt güzelliğininde önemli olduğunu vurgulayan Crawford bu konu hakkında “Çocukları okula götürmeden önce, ışıltı veren C Vitamini içeren serumumu uyguluyorum. Daha sonrada nemlendiricili güneş kremini sürüyorum. Güneşe çıkacağım zaman en az 100 koruma faktörlü kremimi ihmal etmiyorum ve mutlaka şapka takıyorum. Her gece yatmadan önce de mutlaka krem sürerim. İnsanlar bir kremden çok fazla şey bekliyorlar. Kilo verdiğim zaman önce yüzümden anlarsınız. Bu da yüzümdeki hacmi etkiliyor. Herşeyi bir arada giderebilen bir kreme daha rastlamadım. Sadece cilt yüzeyine ve kırışıklıklara dikkat etmeniz yeterli. Bu iki şeyin ayrımını yapmayı öğrendim” diyor.

  Kilonuza dikkat!
  Beslenme konusuna da değinen Crawford “Dr. Sebagh ile 28 yaşımda tanıştım. O bana belirli bir kilo hedeflememi ve orada kalmamı önerdi. Derinizin sürekli esneyip, daralması cildiniz için iyi değil. Gereksiz kalori almamaya çalışıyorum ama hergün mutlaka bir tane çikolata yiyorum”diyor.

  Saçlarınızı dikkate alın!
  Saç güzelliğini de atlamayan Crawford, “Herkes estetikten ve yüz güzelliğinden bahsediyor fakat atladıkları çok önemli bir şey var o da saçları. Eğer size yakışan bir saç renginiz ve kesiminiz varsa çok uzaktan bile dikkat çekebilirsiniz”.

  Kahve tüketimi!
  Crawford kahve tüketiminiz konusunda uyarıyor ve “Kahve içtiğiniz zaman, kafeinsiz olmasına özen gösteriyorum. Hiçbirşeyin uykumu etkilemesini istemiyorum. Ortalama altı buçuk saat uyuyorum. Keşke sekiz saat uyuyabilseydim…” diyor.

  Kendiniz olun!
  “Yaşla birlikte gelen güzel şeyler de var; Cildinizle daha barışık hale geliyorsunuz. Çocuklarımı okula bıraktığımda yüzümde hiçbirşey olmuyor. Sakalayacak neyim var ki?”

  Güneşe dikkat!
  1994 yılında Prada’ya modellikle başlayan kariyerini, sayısız Harper’s Bazaar ve Vogue kapaklarıyla taçlandıran 38 yaşındaki Carolyn Murphy’nin güzellik sırları ise “Çinko içeren güneş kremleri kullanıyorum. Sörf yaptığım zamanlarda, bol miktarda güneş kremi kullanıyorum, çünkü suya girdikten sonra kimse arada bir gidip krem süreyim demez. Artık eskisi kadar sörf yapmıyorum, bu aralar bahçe işleri ve yürüyüşle ilgileniyorum. Bu aktivilerim sırasında da şapka takmayı ihmal etmiyorum”.

  Bedeninizi ve ruhunuzu besleyin!
  “Yaşlanmaya karşı duyduğun en iyi öneri ne diye sorarsanız kesinlikle hiç düşünmeden “Bol su içmek” derim. Aynı zamanda ruhumu arındırmak için hergün kızımla meditasyon yapıyorum. Sadece 10 dakika sürüyor. Yaşlanmayı en çok etkileyen şeylerden biri de stres, bunu hayatımdan olabildiğince uzak tutmaya çalışıyorum”.

  Doğru yiyin!
  70 ve 80’lerde dünyanın en ünlü dergilerinden olan Sports Illustrated dergisinin kapağını süsleyen ve uzun yıllar müzisyen Billy Joel il evli kalan 58 yaşındaki Christie Brinkley “50 yaşıma girdiğimde, herşeyi yemek istedim. Fakat şimdilerde doğru yemenin ne kadar önemli olduğunu anladım. Hergün mutlaka egzersiz yapmaya çalışırım. Hergün olmasa bile haftada 4-5 kez yapmaya özen gösteririm. Yoga derslerini seviyorum ama derse gidemezsem evde yere matimi seriyorum odanın güneş almasına özen gösteriyorum.”

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN