Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Sütyenler sanıldığı kadar masum değil

  Göğüslerin sıkı ve formda görünmesini sağlayan sütyen, özgüveni artıran özelliği dışında pek de bir fayda sağlamıyor.

  Güzel görünmenin önemi kadınlar için oldukça büyük. Bu yolda harcanan paralar, çekilen acılar ve bozulan sağlık ise tamamen görmezden geliniyor. Güzelliğimize güzellik katmak amacıyla hayatımıza giren sütyen, Mary Phelp Jacop tarafından 1914 yılında bulundu. Sütyenlerin zaman içinde göğsü toplayan veya kaldıran amacından çıkıp toplumda yazısız bir kurala dönüştüğü, sütyen kullanma ihtiyacı duymayan küçük ve dik memeli kadınların bile bu sebepten kullandığı ortada. Bir süredir devam eden sütyensizlik akımı artık modanın da bir parçası.

  Bizleri korseden kurtaran ve 1 asırdır himayesi altına alan bu işkence aletini kullanmazsak vücudumuzda neler oluyor, gelin daha yakından inceleyelim.

  Göğüs altı terlemelerine son

  Özellikle sıcak günlerde sütyenle birlikte göğüs altında oluşan terleme, birçok rahatsızlığa sebep olabiliyor. Sıcak günler, göğüs altından terleme rahatsızlığı hissetmeye başlayana kadar güzel. Bu durumda sütyen giymek durumu daha da kötüleştirebilir. Bunun yerine, sütyen takmayarak cildinin nefes almasına verebilir, terlemenin yarattığı rahatsızlığı ortadan kaldırabilirsin.

  Bakteri oluşumunu engelle

  Sütyenin altında kir ve ter birikmesiyle birlikte enfeksiyonlara ve sivilce oluşumuna davetiye çıkarmış oluruz. Sıcak mevsimlerde normalden daha fazla terlediğimizde ise oluşum riski de ikiye katlanmış olur. Bakteri oluşumunu engellemek adına sütyenleri sık yıkamak çözüm olsa da, sorunu kökünden çözmek için en iyisi mi çıkarıp atın.

  Göğüs sarkmalarının önüne geç

  Göğüslerimizi desteklemek için her ne kadar sütyen kullansak da, uzun vadede bu kadar yararlı bir rol oynamıyorlar. Gerçekte, sütyen bir çalışmaya göre göğüs sarkmasını sağlıyor. Anatomik olarak göğüsleri yerçekiminden mahrum bırakmak, doğal görünümünden uzak sarkık göğüslere sahip olmanı sağlayacak en büyük faktör. Sütyeni çıkarmak hem sağlık hem de güzellik için faydalı bir eylem.

  Kas dokularını geliştir

  Yapay desteğin olmadığı için memeler kendi kas dokusunu geliştirmekte özgür olacak, böylelikle dışarıdan başka bir desteğe ihtiyaç duymayacaklar. Göğüs kasların bu dokuyu yeniden oluşturduktan sonra yerçekimine karşı koyabilecek güce sahip olacaktır. Bu sayede doğal görüntünle güzelliğinin tadını çıkarabilirsin.

  Paran cebinde kalsın

  Göğüs sağlığın için kaliteli bir sütyen tercihe etmenin maliyeti oldukça yüksek. Popüler markalarının süper moda sütyenleri ise gerçekten cep yakıyor. Göğüs yapına uygun, fiyatı da biraz makul sütyen bulmak zaman alan bir uğraş, sütyeni hayatından çıkarmak ise bedava!

  Baskı kaynaklı çizgileri yok et

  Sütyenin ne kadar iyi veya pahalı olursa olsun, her zaman göğsünün çevresinde biraz baskı çizgileri bırakma olasılığı vardır. Bu izler çoğu zaman acı verip rahatsızlık verir. Eh, bu durumda sütyen olmazsa yarattığı ızdıraplar da ortan kalkar.

  Daha konforlu yaşa

  Çoğu kadın, uzun bir günün ardından sütyen çıkarmanın büyük zevkini bilir. Çıkardıktan hemen sonra tatlı bir özgürlük hissi başlar. Ne kadar rahat bir sütyen olursa olsun, bu duygu her zaman aynı kalır. Fakat bütün gün acı çekmeye gerek yok gibi görünüyor. Bunun yerine, bütün gün bu duygunun tadını çıkarabiliriz.

  Lenf dolaşımını kolaylaşmasına yardımcı ol

  Sütyen ayrıca göğüs bölgendeki lenfatik dolaşımı sınırlayabilir. Lenf dolaşımını sınırlamak vücudumuzda bakteri ve diğer zararlı maddelerin çoğalmasına yardımcı olacaktır. Çıkarılması, akışını harekete geçirir, kas dokusu sağlar ve cildinizin sağlam kalmasına yardımcı olur.

  Maceracı ruhunu harekete geçir

  Sütyen olmadan dışarıya çıkmak delice gelse de, bu yeni deneyimler heyecan verici bir başlangıç ​​olarak alınabilir. Böylesine önemli ancak görünmez bir gardırop malzemesini kaldırmak, gününüzü veya belki de tüm hayatınızı renklendirmeye yardımcı olabilir. Elbette, buna alışmak zaman alıyor ama bu hayatı sadece bir kez yaşıyoruz, değil mi?

  Bazı durumlarda takmayı da ihmal etme

  Örneğin, spor yaparken olduğu gibi sütyen giymenin gerekli olduğu durumlar olabilir. Yoğun fiziksel aktivite sırasında giyilmemesi doku hasarına, ağrıya ve rahatsızlığa neden olabileceği için göğüsleriniz için tehlikeli olabilir. Yani, bu durumda, iyi bir spor sutyeni sahip olman gerekebilir.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN