Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Televizyon İhtiyacı Olanlara Akıllı Çözümler

  Yeni evlenecekler, mevcut televizyonunu değiştirmek isteyenler, kumanda savaşından mağlup ayrılanlar… İşte tam size göre, yepyeni modeller…

  Samsung Smart Tv

  Ses ve hareket komutuyla çalışan, geleceğin televizyonu yeni Samsung Smart Tv, bildiğimiz televizyon izleme alışkanlıklarını kökünden değiştiriyor. Ses ve hareket ile kontrol edilebilen yeni Samsung Smart TV’de açma ve kapama komutlarının yanı sıra; ses alçaltma, yükseltme, kanal değiştirme gibi tüm komutları, oturduğunuz yerden sözlü olarak veya el hareketiniz ile verebiliyorsunuz. Yeni Smart TV içerisinde yer alan Samsung Smart Sinema; Warner Bros., RHI Entertainment ve Walt Disney’in birbirinden keyifli film, dizi ve çizgi filmlerini de sunuyor.

  Philips LED Smart Tv

  Philips TV, 5500 serisi Smart TV teknolojisine sahip son modeliyle görüntü kalitesini yeni bir boyuta taşıyor. 81cm (32 inç) ile 117cm (46 inç) ekran genişliği seçenekleriyle pazara sunulan seri, Nisan ayından itibaren 1899 TL’den başlayan fiyat seçenekleriyle raflardaki yerini alıyor. Yeni Philips TV 5500 serisi yenilikçi bir çok teknolojinin yanı sıra açık Gümüş rengi, metal çerçevesi ve ince tasarımı ile göz dolduruyor. “Simply Share”, “Control”, “Net TV” ve “Program” gibi Smart TV teknolojilerinin hepsine sahip olan 5500 serisinde kullanıcılar, televizyon programlarını durdurup kaldıkları yerden tekrar izleyebiliyorlar. Ayrıca, kaçırdıkları programları sabit diske kaydedip sonradan izleme şansına da sahipler. Görüntü lideri Philips’in geliştirdiği yeni 3D seçenekleri sayesinde 5500 serisi TV kullanıcıları, 3D filmleri en yüksek kalitede izleme şansına da sahip oluyor. Yüksek kalitede 3D görüntü sunan 5500 serisi TV’lerde görüntü ayrıca 2D’den 3D’ye çevrilebiliyor. Bu akıllı televizyonlarla kolayca entegre olan 3D gözlükler ise, tüketicilere gözlerini yormadan uzun süreli izleme deneyimi sunuyor.

  Toshiba REGZA WL ve REGZA YL 3D Pro-Led TV

  Toshiba, birinci sınıf Full HD 3D TV koleksiyonu ile Toshiba CEVO Engine’e sahip modelleri REGZA WL ve REGZA YL serilerinin satışını duyurdu. Performans ve önde gelen stilin sıra dışı birlikteliğini sunacak şekilde Jacob Jensen Design ile birlikte tasarlanan her iki yeni seri, göz alıcı tasarımların yanı sıra güçlü donanım ve yazılımın etkileyici karışımını sunuyor. REGZA YL ve REGZA WL serilerinin her biri Toshiba’nın 3 boyut teknolojisini sunan Full HD 1080p, bölgesel karartmalı (Local Dimming) PRO-LED paneline sahip. Zerafet ve modernlik esaslarına dayanan tüm modeller süper ince ve şık mat çizgiler taşıyor. İzleyicisini tanıyan akıllı ve kişisel televizyonunuz, her bir kullanıcının izleme alışkanlıklarına göre kişisel profilinizi oluşturmanıza yardımcı oluyor. Karşısına geçen kişiyi tanıyıp sevdiği kanalı ya da programları açıyor. Her hafta ya da sıklıkla izlediğiniz programları siz televizyon karşısına oturup açmadığınız zaman televizyon sizin izlemek isteyebileceğinizi düşünüp, otomatik kaydediyor. Yeni Toshiba AppsConnect özelliği kullanılarak iPod, iPhone veya iPad ile Toshiba TV’nizin uzaktan kontrol edilmesi de mümkün. Nisan ayından itibaren Türkiye’de 106.6cm (42″), 116.8cm (46″), 139.7cm (55″) ekran ebatlarında satışa sunuluyor.

  Vestel Terranova

  Vestel inceliği, tasarımı, estetiği ve gerçeğe yakın görüntü kalitesiyle öne çıkan Terranova LED TV serisini pazara sundu. GlassOn ekran tasarımına sahip Terranova LED TV şık tasarımıyla uluslararası prestije sahip Red Dot Design Award 2012’de ödüle layık görüldü. Vestel, gösterim sponsoru olduğu Terranova dizisiyle aynı adı taşıyan Terranova LED TV serisinde, Smart TV özelliklerine sahip GlassOn parlak özel yüzey tasarım ve Slim LED ekrana sahip ince tasarým olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. 13 mm inceliğinde ekran paneline sahip Terranova Slim zarafetiyle diğer LED TV’lerden ayrılıyor. 22’den 46 inç’e 5 farklı ekran seçeneğine sahip serideki 40 ve 46 inç modeller Full HD özelliğine de sahip.

  LG Google Tv

  LG sürekli olarak tüketicilere ev eğlencesinde, en üst seviyede mükemmellik ve rahatlık getiren daha geniş seçenekler sunmak için gayret gösteriyor. Google TV ile LG Smart TV, Google’ın Android OS İşletim Sisteminin bilinirliğini, LG’nin 3D ve Smart TV teknolojilerinin rahatlığı ve konforu ile birleştirerek tüketicilere yeni ve çekici bir ev eğlencesi seçeneği sunuyor. LG Google TV’nin en çekici özelliği, Android tabanlı kullanıcı ara yüzü ile birlikte sunulan LG tarafından tasarlanmış Sihirli Qwerty Kumanda teknolojisinin sağladığı kullanım kolaylığı. LG Google TV’nin kullanıcı ara yüzü ve ana ekranı, içerikleri kolayca taramak ve seçim yapmak üzere tasarlanmış. Arama, sosyal ağ ve TV fonksiyonlarının eş zamanlı olarak yürütüldüğü çoklu görevlendirme de yapılabiliyor. LG’nin Sihirli Kumandasının kullanıcı dostu özelliklerini QWERTY klavye ile birleştiren Sihirli Qwerty Kumandayı kullanarak kullanıcı ara yüzüne kolaylıkla erişmek mümkün.

  Beko F 56-200 HD LCD TV

  çarpıcı, ince silüeti, parlak ve şık tasarımıyla Beko F 56-200 HD LCD TV. HD Ready özelliği ile yüksek çözünürlüklü (High Definition) yayınlara uyumlu olan Beko HD LCD TV, HDMI girişi ile dijital ses ve görüntüyü daha kaliteli izleme ve dinleme imkanı sunuyor. 12.000: 1 Dinamik Kontrast Oranı 5 ms griden griye hızlı tepki süresi gibi özellikleri yanında Geliştirilmiş Digital Color Transient Improvement (DCTI) özelliği ile renk geçişlerinde oluşabilecek titreşim ve karışım etkisini azaltıyor ve buna bağlı olarak daha net ve temiz bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. 100 program hafızası, Noise Reduction, Geliştirilmiş Digital Luminance Transient Improvement (DLTI), Digital Combfilter gibi özellikleri de buluna bu ürün 16: 9 resim modu ile gerçek film kayıt formatında izleme imkanı da sunuyor. Düşük Enerji Tüketimi ile enerji tasarrufu da sağlayan Beko F56-200 HD LCD TV oldukça ideal bir televizyon diyebiliriz.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN