Pazartesi, Kasım 28, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu

  Türkiye’nin ‘Emmy töreni’ olarak kabul edilen Antalya Televizyon Ödülleri, dün akşam sahiplerini buldu.

  televizyon_odulleri_sahiplerini_buldu_1[1]Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV tarafından bu yıl 4. kez organize edilen tören Mardan Otel’de yapıldı. Mine Tugay ile Engin Hepileri’nin sunduğu gece, kırmızı halı geçişiyle başladı.

  145 televizyon programı, 24 dramatik televizyon yapımı ve 20 belgeselin başvurduğu Antalya Televizyon Ödülleri başkanlığını Faruk Bayhan’ın yaptığı ve aralarında Osman Sınav, Abdullah Oğuz, Emel Müftüoğlu, Çiğdem Anad, Belçim Bilgin ve Defne Samyeli gibi ünlü isimlerin de yer aldığı jüri üyeleri belirledi.

  BİRAND ANILDI

  Törende ilk olarak efsane sunucu Halit Kıvanç, ünlü haber spikeri Can Akbel ve Seyfi Dursunoğlu’na Onur Ödülü verildi. Gecede Defne Samyeli’nin takdim ettiği “En İyi Haber Spikeri Ödülü” öncesi şubat ayında kaybettiğimiz usta haberci Mehmet Ali Birand anıldı.

  BU ÖDÜLÜ ÜÇ YILDIR BEKLİYORUM

  Gecede ‘En İyi Dram Dizisi‘ seçilen Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Kanuni Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç, geçen yıl kaybettiğimiz dizinin senaristi Meral Okay’ı anarak “Sevgili Meral’e bize böyle bir proje sunduğu için teşekkür ediyorum” dedi. Daha önce iki kez aday olan ödül kazanamayan Meryum Uzerli ise 3. sezonunda “En İyi Dram Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı. Konuşmasında dizilerin uzunluğundan yakınan Uzerli “Bazen dizi ne zaman bitecek diye merak ediyorum. Diziler manyak uzun, dünyada böyle bir ülke yok. 100 dakika diziler çekiliyor. Diziler 60 – 50 dakika olsun ve hepimiz mutlu olalım. Çok mutsuz olduğum zamanlar oluyor ama ben bugün çok mutluyum. Çünkü bu ödülü 3 yıldır bekliyordum” dedi.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN