Pazartesi, Nisan 15, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Tırnak yapısına göre oje seçimi

  Sezon trendleri rengârenk ojelerle karşınızda ancak oje sürerken tırnak yapınızı dikkate alarak doğru ojeyi seçmek trendleri takip etmekten çok daha önemli.

  Erkeklerin kadınlarda dikkat ettikleri kısımlardan biri de elleridir, bu sebepten el bakımı önemli. Ancak daha da önemlisi kadınlar bakımlı ve zarif ellerle kendilerini daha iyi hissederler. Günümüzdeyse güzel ellere sahip olmak çok kolay. Güzellik merkezlerine gitmenin yanı sıra kendi el bakımızı evde kendiniz de yapabilirsiniz.

  Manikür ile bakım yapılan elleri tamamlama işlemi ise ojelere düşüyor. Renk renk çeşit çeşit ojeler elleri güzel göstermekle beraber kadınlara modayı takip etiklerini gösterme imkânı sunuyor. Her sene değişen tırnak modasında bu seneye damgasını vuran renkler ise nil yeşili ve bebe pembesi gibi pastel tonlar oluyor. Son birkaç senedir trend haline gelen siyah ojeler bu sene de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bir de modası hiç geçmeyen kırmızı tonları ve asaleti yansıtan french modeli var.

  Oje renkleri çok ancak her renk oje her tırnak modeline yakışmaz. Sadece moda diye, tırnak yapınıza uymayan bir oje tercih ederseniz elleriniz olduğundan daha kötü görünebilir. Kırmızı, bordo ve siyah gibi renkleri kullanacaksanız tırnak kesiminiz kare ve kısa olmalı aksi halde basit bir görünüm ortaya çıkabilir. Renkli tonları tercih edecekseniz de yine çok uzun ve sivri tırnakladan kaçınmalısınız. Eğer tırnaklarınızda french modelini uygulayacaksanız tırnağınızın uzunluğu ne olursa olsun koyu beyaz çizgiyi ince tutmaya çalışın, çizgi kalın olursa tırnaklarınız doğallıktan uzaklaşır. Son olarak sedefli ya da parıltılı ojeler sürmeyi seviyorsanız tırnaklarınızı orta boyda tutun ve uçlarını hafif yuvarlak kesin ancak keserken tırnak şeklinizin üçgen olmamasına dikkat edin.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN