Türkler 2 Yıl Flört Ediyor

0
18

Yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’de flört süresinin eğitim seviyesi ile paralel arttığı belirlendi.

Yapılan bir araştırmaya göre, aşkın kanunu yeniden yazıldı.

Genel kanı aşkın 3 yıl sürdüğü yönünde olsa da, flört döneminin ne kadar sürdüğü bugüne dek bilinmiyordu. Ancak, Kurdele.com, Türklerin ortalama 2 yıl flört ettiğini ortaya çıkardı. Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre ülkemizde çiftlerin büyük bir kısmı (%37,1’i) evlenmeden önce en fazla 2 yıl flört ediyor. Diğer taraftan araştırma, İzmirlilerin ise 3 yıl ile en uzun süre flört eden topluluk olduğunu gösteriyor.

6 Aydan 2 Yıla Çıktı

Bugüne dek aşkın ömrünün 3 yıl sürdüğünü düşünülür, ancak evlenmeden önce ortalama ne kadar süre flört edildiği tam olarak tahmin edilemiyordu. Yapılan araştırma, annelerin “6 aydır görüşüyorsunuz, ne zaman evleneceksiniz” serzenişlerine son noktayı koyuyor. Evlilik öncesinde 2 yıla kadar flört ettiğini göstererek, flört süresini dolu dolu yaşamak isteyen baskı altındaki çiftlerin eline önemli bir koz veriyor. Bundan böyle Bekarlar aile ve yakınlarına “evlenmek için biraz daha vaktimiz var; çünkü normal flört süresi 2 yıl” şeklinde bir savunma yapabilecek.

Eğitim Seviyesi ile Paralel Artıyor

Yaş ve eğitim düzeyi arttıkça çiftler birbirlerini daha iyi tanımak istiyor, süre uzuyor

Kurdele.com’un yaptığı araştırmaya göre ülkemizde bekar çiftlerin %37,1’i 1-2 yıl arası, %34,3’ü 1 yıldan az ve %28,6’ı 2 yıldan fazla bir süre flört ediyor. Yaş, eğitim düzeyi ve sosyo ekonomik statü düzeyi arttıkça flört süresinin uzadığını ortaya çıkartan araştırma, diğer taraftan bu sürenin en uzun olduğu ilin ise “3 yıl” ile İzmir olduğunu gösteriyor. Flört süresinde İzmir’i sırasıyla İstanbul ve Ankara takip ederken diğer illerde bu ortalamanın 1 yıl civarında olduğu dikkat çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir