Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Uzun ve gür kirpikler için öneriler

  Güzel ve sağlıklı kirpiklere sahip olmanın formülü doğada…

  Bakışları ön plana çıkaran ve cazibe katan kirpikler kadınların yüzündeki en dikkat çekici noktadır. Uzun ve gür kirpikler, bakışlara derinlik katar ve tüm dikkati gözlere çeker…

  Kadınların yardımına koşan badem yağı bademden elde edilen doğal bir yağdır. Aromaterapi ve masaj uygulamalarında sıkça kullanılır. Badem yağı yağ asitleri açısından oldukça zengindir ve bu sayede kirpikler için nemlendirici görevi görerek kırılmaları engeller. Ayrıca nemlenen kirpikler normale oranla çok daha çabuk uzar ve parlak bir görünüm kazanır.

  BADEM YAĞINI NASIL KULLANMALIYIZ?

  Badem yağı kirpiklere gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Gözler ilk olarak günün makyajından arındırılmalı ve temizlenmelidir. 1-2 damla yeterli olacaktır. Gözünüze badem yağını kaçırmamaya özen gösterin ve kirpiklerinize parmaklarınız veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın.

  Yaklaşık 4-6 hafta arasında değişimi fark edeceksiniz.

  BUNLARA DİKKAT EDİN!

  Badem yağını serin yerde saklamaya özen gösterin. Işık ve sıcak kolayca bozulmasına neden olacaktır. İlk kez açıldığında şişesinde 1 yıl boyunca bozulmadan kalabilir ancak iyi muhafaza edilmelidir.

  Fındığa karşı alerjisi olan kişiler kesinlikle badem yağı kullanmamalıdır. Lens kullananlar ise oldukça dikkatli davranmalıdır.

  Badem yağıyla bakım yaptığınız ve uzattığınız kirpiklerinize bilmediğiniz ve güvenmediğiniz maskara, göz kalemi gibi makyaj malzemelerini uygulamayın. Mümkünse doğal içerikli ürünler seçmeye özen gösterin. Böylece kirpiklerinizin doğal yapısını korumuş olacaksınız.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN