Pazar, Haziran 16, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Yağ yakımını kolaylaştıracak yiyecekler

  Zayıflamanın sırrı doğada gizli. Yağ yakan bazı gıdalar fit görünmek isteyenlerin imdadına koşuyor.

  Different fresh tasty vegetables isolated on white backgroundYağ eriten gıdalar

  Yeşil Çay
  Düzenli yeşil çay içenler, içmeyenlere göre % 45 daha yavaş kilo alıyor. Yeşil çay kilo almayı yavaşlatıyor. Her gün en az 1 fincan yeşil çay tüketilmeli.

  Kırmızı biber
  Acı kırmızı biberin içindeki ‘capsaicin’ maddesi metabolizmayı hızlandırıyor. Midede bir sorun yoksa yemeklere mümkün olduğu kadar kırmızı biber eklenmeli.

  C vitamini; kivi
  C vitamininin yağ yıkım metabolizmasını hızlandırdığı bilimsel olarak kanıtlandı. Kivi C vitamin bakımından en zengin gıdadır. 100 gram kivide 400 miligrama C vitamin bulunuyor.

  Yağsız yoğurt
  Günde 3 öğün yağsız yoğurt yemek, vücudun hızlayağ yakmasına yardımcı olur. Bel ve göbek yağlarının erimesinde etkilidir.

  Su
  Dolaşımı hızlandıran su, yağ yakımını da kolaylaştırıyor. Bu yüzden, günde en az 2.5 litre su için.

  Tok tutan gıdalar

  Yulaf kepeği
  Son yıllarda adı çok sık duyulan yulaf kepeği insanı uzun süre tok tutuyor. İştah ataklarını önlüyor. Bağırsakların çalışmasında etkili oluyor. Kabızlığı engelliyor.

  Brokoli
  Bilim dünyasının fikir birliği sağladığı bir besin; kanser savaşçısı brokoli. Brokolinin Buharda haşlanıp, küçük parçalara bölünüp, üzerine limon, çok az zeytinyağı ve baharatla yenmesi öneriliyor.

  Kabak
  Yeşil kabak ve balkabağı yüksek lif içeriği sayesinde tok tutanlar listesinin gözdesi! Yeşil kabak idrar söktürüyor, kabızlığı gideriyor.

  Sütlü kahve
  Yağsız sütle yapılan hazır kahve, ara öğünlerde uzun süre tokluk hissi veriyor.

  Hayvansal protein
  Her türlü hayvansal protein metabolizmayı çalıştırarak yağları yaktırır. Aynı zamanda tok tutar.

  Lahana mucizesi

  Beyaz lahana; düşük kalorisi ve yüksek lif içeriğiyle tok tutan gıdalar arasında yer alıyor. Zayıflamaya karar verenler pazardan aldıkları taze lahanayı özellikle tüketmeli, “Kilomdan memnunum” diyenler haftada bir gün mutlaka yemeli.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN