Perşembe, Nisan 18, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Yazın Vazgeçilmezi Sarı Saçlar

  Bu yaz bir değişiklik yapın ve kuaförde saatler geçirmek yerine, saçlarınızı kendiniz sarartın….

  Yaz geldiğinde neredeyse tüm kadınlar saçlarının rengini açma sevdasına düşer ve bunun için kuaförde saatlerini harcar. Biz de bu konuda size yardımcı olabilmek, kuaförde geçireceğiniz saatleri, daha keyifli şeylere ayırabilmenizi sağlamak için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz, saç sarartma yöntemlerini derledik

  Limon

  Saç rengini açmak denildiği zaman akla ilk gelen ve bilinen en eski yöntemlerden biri limon suyuyla yapılan uygulamadır. Bunun için bir su bardağının ¼’ine limon suyu, ¾’üne’de su koyun. Sonra bu karışımı sprey ağızlı bir şişeye aktarın ve kafa derinize gelmeyecek şekilde saçlarınıza sıkın. Tarakla tarayarak karışımı saçlarınıza yayın. En az yarım saati güneşte olmak şartıyla, iki saat kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayın ancak şampuandan sonra saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin çünkü limon güneşle birlikte saçlarınızda kurumaya neden olabilir.

  Zeytinyağı

  Zeytinyağı genellikle saçların nem dengesini koruması ve nemlendirmesi özelliğiyle bilinir. Ancak aslında zeytinyağı saçlarınızın rengini açma konusunda da oldukça başarılı. Güneşli bir günde, saçlarınızın tamamına zeytinyağını sürün, balkona ya da bahçeye çıkın ve bir saat boyunca saçlarınızı tarayın. Daha sonra saçlarınızı zeytinyağından arındırmak için iyice yıkayın. Bu yöntemle saçlarınızın rengini açarken, bakım da yapmış olacaksınız. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar haftada üç gün bu kürü uygulayabilirsiniz.

  Papatya çayı

  Papatya çayı kahverengi saçlarınızın bile rengini açabilir. Bir demlik papatya çayı demleyin ve sonra tamamen soğuyana kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayın ve kremleyin. Ancak durulamayı soğumuş papatya çayınızla yapın. Sonra dışarı çıkın ve bir saat kadar güneşin altında saçlarınızı tarayın. Bu işlemi saçlarınız sararana kadar iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

  Bal

  Her ne kadar yapış yapış olsa da bal aslında saçlarınızın rengini açmak için başvurabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri. Daha kolay uygulayabilmeniz için ıslak saçlarınıza sürmeniz çok daha doğru olacaktır. Diğer yöntemlerde olduğu gibi iki saat kadar güneşin altında bekleyip daha sonra saçlarınızı iyice yıkayabilirsiniz. Balla yapabileceğiniz bir diğer uygulama da, yine sprey şişenizin içine eşit miktarlarda limon suyu, bal ve su koyup iyice çalkaladıktan sonra, nemli saçlarınıza spreyi uygulamak ve güneşin altında bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı iyice yıkamak. Bal aynı zamanda saçlarınızın güçlenmesine de yardımcı olacaktır.

  Bira

  Corona gibi açık renkli biralar, saç renginizi açmaya birebir. Bunun dört şişe biraya ihtiyacınız var. İsterseniz ekonomik olması için altılı paketlerden alabilirsiniz. Dört şişesini genişçe bir tasa boşaltın ve saçlarınızı tamamen bu tasın içine sokun. Biraz bekledikten sonra saçlarınızı çıkartın, biraz sıkın ve kalan iki birayı da alıp saçlarınız güneşe gelecek şekilde iki saat kadar keyif yapın. İki saatin sonunda saçlarınızı iyice yıkayın ve kremleyin. İstediğiniz sonucu elde edene kadar haftada iki üç kere bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN