Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Yeşil Gözlülere Özel Makyaj Önerileri

  Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak, doğru tonları ve teknikleri kullanarak çok daha kolay!

  yeşil gözlüler için makyaj
  yeşil gözlüler için makyaj

  Makyaj yaparken kullanacağınız renkleri seçerken, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmelisiniz! Eğer hangi renkleri kullanmanız gerektiğini ve neyi, nasıl uygulayacağınızı bilirseniz, çok daha anlamlı ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Peki, bunun için neler yapmalı ya da yapmamalısınız.

  İşte o sihirli dokunuşlar…

  Mor Tonları

  Eğer gözleriniz yeşilse, size en çok mor tonları yakışacaktır ancak morun mavi ya yakın tonları değil, bordoya yakın tonlarını tercih etmelisiniz. Maviye yakın tonlar ve özellikle mavi tonları göz renginizin anlamını yitirmesine neden olacaktır.

  Yeşil Tonları

  Bordo, mor ve lila tonlarının yanı sıra göz renginizi ortaya çıkaracak bir diğer renk de yeşildir. özellikle koyu yeşilden açığa doğru giden tonlamalar gözlerinizin çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

  Altın ve Bakır Tonları

  Gözlerinize pırıltı katmak istiyorsanız, bu sezon oldukça moda olan bakır ve altın tonlarını kullanmalısınız. Göz kapaklarınızın uç kısımlarına doğru ya da göz diplerinizi uygulayacağınız bu pırıltılar çok daha canlı, ışıl ışıl bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Göz kalemi ya da eyeliner seçerken

  Yeşil gözlüyseniz siyah göz kalemi ya da eyelinerlardan uzak durmalısınız. Kahverengi ve gri tonları bakışlarınızı yumuşatacak ve kullanacağınız far renkleriyle çok daha hoş bir uyum sağlayacaktır. Ayrıca daha doğal bir görünüm için, rimelinizin de kahverengi tonlarında olmasına özen göstermelisiniz.

  Gümüş Pırıltılardan Uzak Durun

  Yeşil gözlerinize yapabileceğiniz en büyük kötülük, Gümüş pırıltılar kullanmak olacaktır. Yeşil ve kahve tonlarındaki farlarla muhteşem uyum sağlayacak olan altın ve bakır pırıltılar, size çok daha fazla yakışacaktır. Ayrıca Gümüş tonları bakışlarınızı doğallıktan uzaklaştıracağı gibi, donuklaşmalarına da neden olacaktır.

  Uygulamaya Gelince

  Eğer iri gözlüyseniz, koyu far tonlarını göz kaparlınızın ucuna doğru, açık tonları da dibine doğru uygulamalısınız. Eğer göz kapaklarınız düşükse bunun tam tersini yapabilirsiniz. Göz kalemi konusunda da siyahtan uzak durmanız gerektiğini söylemiştik. çikolata kahve veya gri tonlarında bir göz kalemi ya da eyeliner tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem, göz renginizi belirginleştirmenizi sağlayacaktır.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN