Pazartesi, Nisan 15, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Zayıf Görünmenin Sırrı Doğru Kıyafette!

  Bu sezon canlı renkler oldukça moda. Peki, bu kıyafetleri giyerken çok daha zayıf görünmek istemez misiniz?

  Renkli kıyafet trendini takip ederken dikkat etmeniz gereken en önemli kural, diğer kıyafetlerde de olduğu gibi, vücut tipinize uygun kıyafetler seçmek. Peki, bu renkleri kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

  Canlı renkleri kullanırken…

  Pembe, mavi, turuncu ve sarı tonları özellikle ilkbahar ve yaz aylarının ruhunuzda yarattığı enerjiyi dışa vurmanız için mutlaka kullanmanız gereken renkler arasında. Ancak bu tonları kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, vücudunuzda gizlemek istediğiniz bölgelerde bu renkleri kullanmamak. örneğin eğer geniş basenleriniz varsa, giyeceğiniz pembe bir etek, ilgiyi daha çok bu alana çekeceği için, doğru bir tercih olmayacaktır. Bunun yerine pembe bir üst tercih edip altınıza da koyu renkte bir pantolon giyerseniz, ilgiyi üst bedeninize çekebilir ve çok daha hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

  Pastel tonlar ve beyaz

  Bu tonların sizi olduğunuzdan daha kilolu göstereceğini aklınızdan çıkarmayın. Ancak bu, asla bu renklerde kıyafetler giyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor elbette. Sadece bu renkleri nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. örneğin uçuk sarı bir bluzun üzerine lacivert bir ceket giyerek hem bu tonu kullanabilir hem de çok daha sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Enine çizgilere dikkat!

  Özellikle renkli tasarımlarda çizgili tasarımları kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Kalın enine çizgili bir tişört ya da bluz, özellikle üst bedeniniz genişse, sizi olduğunuzdan çok daha fazla kilolu gösterebilir. Bunun yerine dik çizgili ya da yatak çizgili modelleri tercih ederseniz, daha zarif ve hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

  Bedeninize göre kıyafet alın

  “Yaz geliyor, nasılsa birkaç kilo veririm” düşüncesiyle üzerinize dar gelen turuncu bir pantolon ya da bluz, kilo veremediğiniz takdirde bu gerçeği yüzünüze vuracaktır. çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi, canlı renkler ilgi çeker ve kilo verememeniz halinde bel ya da karın bölgesindeki fazlalıklarınız çok daha belirgin bir hal alacaktır. Dolayısı ile alışverişe çıktığınızda, risksiz, mümkün olduğunca düz ve bedeninize uygun kıyafetler seçerek kendinizden çok daha renkli ve hoş bir kadın yaratabilirsiniz.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN